Het verdriet van Vlaanderen. Historische beeldvorming in romans van Louis Paul Boon, Hugo Claus en Walter van den Broeck
(Marc Reynebeau) Ons Erfdeel - 1985, nr 2, pp. 221-232
Aan de hand van markante romans van Boon (\Het Geuzenboek\"), Claus (\"Het verdriet van België\") en Van den Broeck (\"Aantekeningen van een stambewaarder\" en \"Brief aan Boudewijn\"), tracht de auteur een aantal gelijklopende kenmerken te inventariseren. Hij vermeldt daarbij: het verleden dat als problematisch aangevoeld wordt, literatuur als correctie op de geschiedschrijving, de nadruk op historische continuïteit, aandacht voor het volk dat zich verzet, het verarmde Vlaanderen , het commerçantenidealisme, en het wij-gevoel."
Verder lezen?
Dit is een artikel waarvoor je moet betalen. Koop dit artikel of neem een abonnement om toegang te hebben tot alle verhalen van de lage landen.
Reactie plaatsen
Aanmelden